12 maja rozpoczęliśmy jubileuszowe pielgrzymowanie. Wyjechaliśmy wszyscy wraz z księżmi przełożonymi z seminaryjnego domu po wykładach, by jeszcze tego samego dnia w rozśpiewanej atmosferze dotrzeć na Jasną Górę. Częstochowa stanowiła pierwszy przystanek na szlaku naszej pielgrzymki po Polsce. Tam to, podczas apelu jasnogórskiego ks. rektor zawierzył Matce Częstochowskiej teraźniejszość i przyszłość naszej wspólnoty w Jubileuszowym Roku. Obecny z nami ksiądz arcybiskup Wacław Depo przed błogosławieństwem zadedykował nam słowa Jana Pawła II: Niech was nie opuszcza pewność wiary że na Wasze drogi wychodzi sam Zmartwychwstały Chrystus i wzywa po imieniu i uzdalnia mocą Ducha Świętego do wypełnienia posługi.
Drugiego dnia, w drodze do Lichenia zatrzymaliśmy się w sanktuarium Matki Bożej w Gidlach, o którym opowiedział nam jeden z ojców dominikanów, którzy się nim opiekują. Po modlitwie i zwiedzaniu wyruszyliśmy dalej, by po kilku godzinach jazdy przez środkową Polskę dotrzeć do Lichenia, zatrzymując się po drodze w Lesie Grąblińskim- miejscu domniemanych objawień Matki Bożej. W Licheniu, w Bazylice Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski uczestniczyliśmy w Eucharystii, której przewodniczył ks. wicerektor, następnie zwiedzaliśmy sanktuarium i otoczenie. Wieczorem zaś tego samego dnia uczestniczyliśmy w apelu i nabożeństwie różańcowym, prowadzonym przez naszą wspólnotę, po wszystkim odbyła się procesja na placu sanktuaryjnym, podczas której niosąc lampiony modliliśmy się o wstawiennictwo Matki Bożej.
Trzeci dzień był szczególnie intensywny. Wyruszyliśmy bowiem z samego rana do Gniezna, gdzie czekał na nas Biskup Ordynariusz Andrzej Jeż. W katedrze gnieźnieńskiej przewodniczył Mszy Świętej, w której wszyscy uczestniczyliśmy, wygłosił także kazanie, w którym mówił o roli męczeństwa na podstawie historii św. Wojciecha i wspominanego tego dnia w liturgii św. Macieja, odniósł się także do etymologii łacińskiego określenia kapłana – sacerdos, które należałoby tłumaczyć jako święty dar. Po Eucharystii spotkaliśmy się z Prymasem Polski abp Wojciechem Polakiem, który z wielką otwartością podjął nas w progach swojej katedry i wprowadził w jej historię i historię relikwii św. Wojciecha, które się w niej znajdują. Następnie zwiedziliśmy katedrę, poświęcając szczególną uwagę słynnym Drzwiom Gnieźnieńskim. Z Gniezna wyruszyliśmy do Poznania, gdzie zwiedziliśmy katedrę z jej podziemiami i niektóre zabytki Ostrowa Tumskiego, po czym spacerowaliśmy poznańską starówką słuchając przewodnika, który zaznajomił nas z tym pięknym miastem.
W niedzielę, czwartego dnia dotarliśmy do Kalisza, gdzie w Sanktuarium św. Józefa uczestniczyliśmy w Eucharystii, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Adam Kumorek ojciec duchowny naszego Seminarium. Po Mszy Świętej zawierzaliśmy naszą wspólnotę i sprawę powołań Świętemu Józefowi. Ostatnim akcentem naszej pielgrzymki był spacer po centrum Kalisza i obiad, po którym wyruszyliśmy w drogę powrotną do Tarnowa.