Formacja seminaryjna dba o kondycję duchową, sprawność umysłową i postawę ludzką, a wszystko to stara się dostrzec także w sporcie i dobrze rozumianej rywalizacji. Do naszej dyspozycji są dwa boiska do piłki nożnej - trawiaste i asfaltowe. Jest też ciężko wyposażona siłownia i kilka stołów do tenisa.
Zajęcia z wychowania fizycznego dla każdego rocznika odbywają się raz w tygodniu w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego. Na sali gimnastycznej podczas zajęć alumni grają w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę czy unihokeja. Klerycy rocznika drugiego uczęszczają na krytą pływalnię, gdzie pod okiem instruktorów uczą się pływać lub doskonalą swoje umiejętności i technikę. Także alumni pozostałych roczników mają możliwość korzystania z basenu.
Pomimo faktu, że liczba kleryków jest na tyle duża, aby wystawić samodzielne składy i rywalizować w sportach drużynowych w obrębie naszej wspólnoty, to staramy się włączać również w rywalizację sportową na zewnątrz - jak się okazuje z całkiem pokaźnym dorobkiem - nawet na poziomie krajowym (np. Mistrzostwa Polski kleryków w piłce nożnej).
Od roku 1998 w naszym Seminarium prym wiedzie piłkarska drużyna Victoria, która 28 maja 1999 roku została oficjalnie zgłoszona do udziału w Mistrzostwach Polski Seminariów Duchownych i Zakonnych. Jesienią 2007 roku rozpoczęła się X edycja Mistrzostw Polski. Jak się później okazało, był to początek wspaniałej drogi do finałów.
W Mistrzostwach rozgrywanych w 2017 roku w Siedlcach, nasz zespół zdołał wywalczyć brązowy medal. W sezonie 2017/2019 Victoria wywalczyła pierwsze miejsce, a z okazji jubileuszu istnienia turnieju – otrzymaliśmy puchar, który ufundował prezydent RP, Pan Andrzej Duda.
Jan Paweł II podkreślał zawsze, że sport ma ogromne znaczenie, ma wielki wpływ na życie ludzi młodych, może ich wychowywać, ale też niesie ze sobą wiele niebezpieczeństw. Dlatego w tym wszystkim nigdy nie wolno nam zwątpić w to, że na boisku czy hali sportowej, można uczyć się uczciwych zasad postępowania. Te zasady można potem przenosić w codzienne życie. „Kiedy przychodzisz na boisko, pamiętaj – powtarzał wielokrotnie Bohdan Tomaszewski – najważniejsze, abyś grał fair play, czyli zachował wierność normom uczciwego postępowania, to znaczy wybierał prostą, ale często trudniejszą drogę do zwycięstwa”.